AOSTA VADİSİ / İTALYA

19 - 23 Ekim 2022
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://sthteam.com/wp-content/uploads/2022/09/ozgur-oney.png

Valle d’Aosta’da zamanı durduruyoruz !

İtalya’nın kuzeybatısında Fransa ve İsviçre sınırında Alplerin eteklerinde, batıda Mont Blanc, kuzeyde Matterhorn, doğuda Monte Rosa, Avrupa’nın en büyük dağlarının arasında uzanan Aosta Vadisi’nde peynir, şarap, jambon, yöresel lezzetler, en güzel kahveler, en güzel manzaralar eşliğinde fotoğraf dolu bir gezi için buluşuyoruz.

Deneyimli fotoğrafçı ve eğitmen Özgür Öney eşliğinde vadinin en güzel yerlerinde evimizin salonuna asacağımız harika fotoğraflar çekeceğiz. Ancak bu tur gündoğumlarında kalkıp fotoğraf peşinde koşturacağımız bir fotoğraf turu değil, keyif için gezerken en güzel anılarımızı ölümsüzleştireceğimiz, beğendiğimiz bir göl kenarında kahve molası verip atıştırırken ya da tepelerde vadinin manzarasına karşı şarabımızı içerken, şirin İtalyan köylerinde güzel fotoğraflar çekeceğimiz bir gezi olacak. Elbette bu doğa harikası vadide Özgür sizlere fotoğraf makinenizle ya da cep telefonunuzla en güzel fotoğrafları çekebilmeniz için gereken herşeyi anlatıp öğretecek ve o harika fotoğrafları beraber çekeceksiniz.

Keyifle, koşturmadan, en güzel yemekler, şaraplar ve kahveler eşliğinde, harika manzaraların bizzat içinde bir gezide zamanı durdurmak için lütfen arayın.

                                                                                                 Gezgin / Fotoğraf Sanatçısı

                           Özgür Öney

https://sthteam.com/wp-content/uploads/2022/09/1.png

1.Gün 19 Ekim Çarşamba

Milano - Aosta
 • Milano Malpensa havaalanında grubumuzla ve aracımızla buluşma ve Aosta’ya hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk esnasında uçuşun yorgunluğunu atmak için yolda kısa bir kahve molası.
 • Otele varış ve giriş işlemlerinin ardından odalara yerleşme, Aosta merkeze inip kısa bir yürüyüş turu. Akşam yemeğimizi Aosta’da yerel bir restoranda alıp otele dönüş ve konaklama.
https://sthteam.com/wp-content/uploads/2022/09/2.png

2. GÜN 20 Ekim Perşembe

Aosta ( Courmayeur - Mont Blanc)
 • Kahvaltı için 09:00’da buluşup otelin zengin açık büfe kahvaltısında meşhur yerel fontina ve toma peynirlerinin, harika jambonların tadına bakıp güne hazırlanıyoruz.
 • Yolda ilk durak La Salle, mimarisiyle ünlü küçük şirin bir kasaba. Buradan ileride tüm heybetiyle görünen Avrupa’nın en yüksek dağı olan Fransa sınırındaki Mont Blanc manzarasını vadiyle birlikte fotoğraflıyoruz. Ardından hemen 5 dakikalık mesafedeki Chatelard Castle’da fotoğraf çekeceğiz.
 • Morgex’e devam edip şarap bağlarının arasından Tete d’arpy’ye tırmanıyoruz. Buradan tüm Mont Blanc ve sırasındaki dağları karşıdan görüp fotoğraflayacağımız bir noktaya 15 dakikalık kısa bir yürüyüş de yapacağız. Buradan sonra Courmayeur’a geliyoruz.Burada yemek yedikten sonra Courmayeur’un sokaklarını dolaşıyoruz. Skyway ile Mont Blanc’a tırmanmaya başlıyoruz. Aralarda teleferikten inip dağ havası alıp dolaşarak zirveye kadar çıkıyoruz. Uzun ve keyifli Mont Blanc turumuzdan sonra aracımıza gelip dönüş yolunda özel bir noktadan genel bir Mont Blanc fotoğrafı daha çekerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz Aosta’da keyifli bir restoranda.
https://sthteam.com/wp-content/uploads/2022/09/3.png

3. GÜN 21 Ekim Cuma

Aosta (St Vincent – Bard – Pont Saint Martin)
 • Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra St Vincent’e gidiyoruz. Burada meydanda bir kahve içip biraz etrafı dolaştıktan sonra Bard’a Bard Kalesi’ni görmeye gidiyoruz.
 • Dikkatli gezginler burayı Avengers: Age of Ultron filminden tanıyacaklardır. Donnas’a devam edip Roma Yolu’nu gördükten sonra Pont Saint Martin’de meşhur köprüyü görüyoruz. Gressoney yolunda ilerlerken içinden akarsular akan küçük köylerde kısa fotoğraf molaları vereceğiz.
 • Gressoney Saint-Jean’da küçük meydanda bir kahve içip Gressoney-La-Trinite ve oradan da yolun sonuna, Stafal’a geleceğiz. Yol boyunca dağların yamaçlarından akan şelaleleri de fotoğraflayacağız. Aosta’da akşam yemeği ve otelimizde konaklama.
https://sthteam.com/wp-content/uploads/2022/09/4.png

4. GÜN 22 Ekim Cumartesi

Aosta ( Valtoureneche – Matterhorn)
 • Kahvaltıdan sonra Avrupa’nın en yüksek ikinci dağı olan İsviçre sınırındaki Matterhorn’a doğru yola çıkacağız. Yolda Lac de Maen’de göl kenarında keyifli bir kahve ve fotoğraf molası vereceğiz.
 • Valtournenche’den geçip Lac Bleu’da Matterhorn’un göl üzerindeki yansımasıyla güzel fotoğraflar çekeceğiz. Breuil’de öğlen yemeğimizi devasa dağın eteklerinde alıp etrafı gezeceğiz. Otele biraz erken dönüp otelin spa’sının keyfini çıkardıktan sonra otelin geniş lobisinde pizzalarımızı yerken fotoğraflarımızın düzenlemelerini yaparken bir yandan da sohbet edip, gelecekteki gezilerimizi planlayacağız.
https://sthteam.com/wp-content/uploads/2022/09/5.png

5. GÜN 23 Ekim Pazar

Aosta - Milano
 • Kahvaltıdan sonra kendimize ve sevdiklerimize peynir, jambon, şarap ve hediyelik alışverişi için serbest zamanımız olacak. Sonrasında otelden Milano’ya havaalanına yola çıkacağız. Yolda son kez kahve molamızı verdikten sonra keyifli anılarımız ve fotoğraflarımızla eve döneceğiz.

Tur Paket Fiyatı1750€

Single Konaklama Farkı425€

Fiyata Dâhil Hizmetler

ØMille Luci Hotel’de  4 gece  oda & kahvaltı bazında konaklama.

https://www.hotelmilleluci.com/

ØAkşam Yemekleri

ØHavalimanı- Otel-Havalimanı transferleri

ØProgramda belirtilen geziler

ØFotoğraf Danışmanlığı

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

ØÖğle Yemekleri

Øİstanbul – Milano  – İstanbul arası uçak bileti

ØKişisel harcamalar.

ØYurt dışı çıkış pulu (150 TL).

ØSchengen vize ücreti (130€)

ØRehberlere ve şoförlere verilecek bahşişler.

Önemli Not:

ØTHY İstanbul – Milano -İstanbul arası uçuşlar için lütfen arayınız.

KAYIT ŞARTLARI

ØKayıt esnasında  Tam Ödeme alınır

ØKredi kartına taksit imkanı için özel  kur uygulanacaktır. Toplam tur ücreti kayıt sırasında çekilecektir.