Mavi Yolculuk mu, Cruise Gezisi mi? - STH Team
 

Mavi Yolculuk mu, Cruise Gezisi mi?

Bu yaz canınız denize açılmak istiyor ancak mavi yolculuk ve cruise deneyimi arasında karar veremiyor musunuz? STH Team olarak her ikisi de ürünlerimiz arasında yer alıyor. Seçenekleri gözden geçirmek isterseniz, her iki deneyim arasındaki farkları irdelediğimiz bu yazı size yardımcı olacaktır.

Mavi yolculuk ve cruise gezisi arasındaki farkları incelemek beklentilerinizi daha net anlamanızı sağlayacaktır. Öncelikle mavi yolculukları ele alalım.

Denize yakın olmak isteyenlere…

Mavi yolculuklar size doğanın içinde, denize daha yakın, dar bir grupla yolculuk vaat ediyor.

 

mavi-yolculuk-mu-cruise-gezisi-mi

 

Teknede yaşam, ister motorlu yat, ister gulet olsun minimal ve teknolojiden uzak biçimde sürüyor. Mavi yolculuk deneyiminde telefonlarınızın çekmediği bakir koylarda zihnen arınmış hissediyorsunuz. TV hemen hemen tüm teknelerde olsa dahi, misafirler geceleri ekranı değil, yıldızları seyrederek vakit geçirmeyi tercih ediyor. Gün doğumu ve gün batımında, gece samanyolu seyrinde mavi yolculuklar manzaraya daha yakın olmanızı sağlıyor.

Mavi yolculuklar kişiselleştirilmeye daha uygun seyahat türü olarak gemi turlarından ayrışıyor. Farklı rotaları kaptanınızla belirleyebilir, koylarda karaya inerek araçla gidemeyeceğiniz yerleri keşfedebilirsiniz. Yüzme, dalış, doğa yürüyüşleri, tarihi kalıntıları gezme, balık tutma gibi farklı etkinliklere katılabilirsiniz.

Ayrıca yiyeceklerinizi de kendiniz seçebilir, mutfak alışverişine yön verebilirsiniz.

Tüm bu deneyimi, aileniz, yakın arkadaşlarınız ve sevdiklerinizle yoğun olarak paylaşmak isterseniz, az eşya, az teknoloji, bol doğa ve dinginlik diyorsanız, mavi yolculukları değerlendirmenizi öneririz.

STH Team olarak düzenlediğimiz özel yat gezileri ve mavi yolculuklar için bodrum.sthteam.net/ adresini inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Denizlere Meydan Okuyan Sporcumuz Sevda Ersezer’in İlham Verici Yolculuğu
Eğlence ve konfor sevenlere…

Cruise deneyimi seyahat severler için olmazsa olmazlardan… Gemilerde giderek yükselen konfor seviyesi, eğlence çeşitliliği ve rota alternatifleri cruise turlarının cazibesini artırıyor. Denizin üzerinde yüzen bir lüks otel olarak da görebileceğiniz yolcu gemilerinde sörf havuzlarından alışveriş caddelerine, mini golf sahalarından, sinema ve tiyatro salonlarına, eğlence parklarından spor salonlarına, barlardan farklı yemek salonlarına uzanan geniş bir etkinlik alanı yer alıyor.

 

mavi-yolculuk-mu-cruise-gezisi-mi

 

Cruise rotalarında bavul açıp kapatmadan birden fazla şehir ve ülke görme imkanı da bu turları cazip kılıyor.

Çocuklu ailelerin yanı sıra balayı çiftlerinin de tercih ettiği gemi turlarına ikinci baharını yaşayan seyahat severler de yöneliyor.

Kabin genişlikleri bütçeye göre farklılık gösterebiliyor. 20 metrekareden 120 metrekareye kadar kamaraların mevcut olduğu gemilerde kabin dışı vakit geçirebileceğiniz çok mekan da mevcut.

Uzak rotalara yol almak isteyen, konfor ve eğlence arayışı içinde olan seyahat severler için önerimiz cruise turları… En geniş yelpazedeki gemi turlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz: 0212 347 45 56