Otel-Ofis Konseptinde Çalışmak için 5 İyi Neden – STH Team
 

Otel-Ofis Konseptinde Çalışmak için 5 İyi Neden

Meslektaşlarınız gün boyu Piña Coladas’ı yudumlamak için hindistancevizi ağaçlarının altına gitti mi? Ve siz, hala sıranızı mı bekliyorsunuz yoksa şimdiden tatillerinizin yasınızı mı tutuyorsunuz? Hem tatil yaparken hem çalışmaya ne dersiniz?
İşte yazın otel ofis konseptinde çalışmak için 5 iyi neden!
  1. İşe gitmek için daha az zaman harcarsınız

İşe gitmek için 45 dakikaya ve sabahın erken saatlerinde sizi sinirlendiren trafik sıkışıklığına veda edin. Erken kalkın, denize girin, kahvaltınızı yapın ve dinç biçimde çalışmaya hazırlanın. Tabii ki aynı durum dönüş için de geçerli. Akşam olduğu zaman terasta soğuk içeceklerinizi yudumlayarak, arkadaşlarınızla veya ailenizle yaz akşamlarının tadını çıkarmak için ekstra yolda vakit kaybetmenize gerek yok. Hızlıca çalışma modundan çıkarak tatil moduna geçebilirsiniz.

 

otel-ofis-konseptinde-calismak-icin-iyi-nedenler

 

  1. Önemli projeleri yürütürken daha sakin olursunuz

Meslektaşlar, yöneticiler, müdürler… Hepsi yanınızda ancak hiç olmadıkları kadar rahatlar! Bu nedenle işinizde sizi yarıda kesecek, acil bir son dakika ricasında bulunacak bir ruh halinde değiller. Böylece çok daha üretken olacaksınız! Huzur içinde çalışmak güzel, değil mi? Önemli projeler için ekibin olumlu enerjisinden faydalanarak daha iyi sonuç alabilirsiniz.

 

  1. Daha esneksiniz

Otel ofis konseptinde önemli olan sabah 9 akşam 6 mesaisi değil, üretilen iştir. Bu nedenle zihninizi kısıtlayan zorunluluklardan kurtularak işin özüne odaklanabilirsiniz. Arada konsantrasyon sorunu yaşıyorsanız kendinize ufak bir mola verebilirsiniz. Üstelik bu vereceğiniz molalar büyük şehirlerdeki ofislerden çok daha keyifli geçecektir. Ailenizle biraz dinlenme, kısa bir yüzme arası, keyifli bir açık hava yemeği ya da sportif bir faaliyet, dönüşte sizi çok daha verimli kılacaktır.

 

otel-ofis-konseptinde-calismak-icin-iyi-nedenler

 

  1. Bilgisayarınızın arka plan manzarası gerçek oluyor

Kendinizi motive etmek için bilgisayarınıza güzel deniz manzaraları mı koyuyorsunuz? Otel-ofis konseptinde buna gerek yok. Sıkıldığınız anda başınızı bilgisayarınızdan kaldırın ve iç açıcı manzaraya bir bakın. Derin nefes alın, oksijeni ve iyot kokusunu içinize çekin. Zihniniz çok daha açık bir biçimde çalışmaya devam edin.

 

otel-ofis-konseptinde-calismak-icin-iyi-nedenler

 

  1. Diğer meslektaşlarınızla gerçek bağlar kurabilirsiniz

Ne demişler, birisini tanımak istiyorsanız, onunla tatile çıkın. İş arkadaşlarınızla ve onların aileleriyle huzurlu bir ortamda, rahat kıyafetlerle sohbetler çok daha kalıcı bağlar oluşturacaktır. Meslektaşlarınızı daha yakından tanıdığınız zaman sorunların çözümü daha kolay olacak veya ortak enerjinizi üretkenliğe dönüştürmek daha güçlü sonuçlar verecektir.

“Her yer ofis” projemizi yürüttüğümüz Bodrum’daki olanaklar için tıklayın:

https://bodrum.sthteam.net/