Özlemle Beklediğimiz Bahar Ayları İçin Doğayla İç İçe Etkinlik Önerileri. - STH Team
 

Özlemle Beklediğimiz Bahar Ayları İçin Doğayla İç İçe Etkinlik Önerileri.

Güzel havaların şerefine televizyon, tablet ya da bilgisayar ekranlarını doğayla iç içe geçirebileceğiniz açık hava etkinlikleri ile değiştirmeye ne dersiniz?

Temiz Hava, Bol Etkinlik!

En sonunda! Uzun süren soğuk havaların sona ermesi ve (beklenmedik) karların erimesiyle birlikte bahar en sonunda yüzünü gösterdi. Kabanları ve atkıları dolaplara kaldırıp kıyafetlerimizi hafifletmenin zamanı geldi. Kıyafetlerde başlayan bu değişimi, etkinlikler için de uygulamanın tam zamanı.

Güzel havaların şerefine televizyon, tablet ya da bilgisayar ekranlarını doğayla iç içe geçirebileceğiniz açık hava etkinlikleri ile değiştirmeye ne dersiniz?

Doğayla iç içe

Özlemle beklediğimiz bahar aylarının gelmesiyle, hayatın ritmine ayak uydurmak istiyorsanız doğa yürüyüşleri bir klasiktir. Modası yıllardır geçmeyen bu yürüyüşler, özellikle şehir hayatında tabiatla bağı kopmuş şehirli sakinlerin tekrardan doğayla etkileşim sağlamasına, yavaşlamasına ve çevresindekilerin değerini kavramasına yardımcı olur.

Her yaştan ve sağlık durumundan kişiye uygun olan doğa yürüyüşleri aynı zamanda tüm ailenin birlikte gerçekleştirebileceği ve ortak anılar yaratabilecekleri bir fırsat sunuyor.

 

ozlemle-bekledigimiz-bahar-aylari-icin-dogayla-ic-ice-etkinlik-onerileri

 

Çocukluğa Dönüş

Çocukluğunuzu düşündüğünüzde aklınıza ilk gelen şeyler ne? Topla oynamak, uçurtma uçurmak ya da piknikte salıncak kurmak ise bunları gerçekleştirmek için bu bahar belki de en doğru zaman. İster günübirlik gezilerde ister hafta sonu kaçamaklarında uygun bir ağaç bulursanız salıncağınızı kurarak çocukluğunuza kısa bir süre de olsa dönebilirsiniz.

Çocukken sokaklarda ya da ailenizle pikniklere gittiğinizde yaptıklarınızı çocuklarınızla yapmak onlara kendi çocukluğunuz hakkında bilgi vereceği gibi birbirinize yakınlaşmanızı da sağlayabilir.

Yelkenler Fora

Havalar ısındı, belki de denize çıkmanın ve imkânınız varsa şehrinize yakın adalara gitmenin tam zamanı. Yine günübirlik ya da hafta sonu boyunca konaklayarak adalara gitmek doğayla iç içe vakit geçirirken aynı zamanda deniz havasından da yararlanmanızı sağlayacaktır. Akşamı ise güzel bir balık lokantasında sonlandırmak için adalardan daha uygun bir yer olamaz.

Keşfetmeden Olmaz

Tüm kış boyunca şehir dışında yeni açılan üzüm bağlarının sosyal medya hesaplarını mı incelediniz? Havaların ısınmasıyla birlikte bu bahar bu keşiflerin tam zamanı olabilir.

Sıcak havalar ile yeni yerleri ve mekânları keşfetmek için arkadaş grubunuzu bir araya getirin ve bu seneki arkadaş grubu toplantısının organizatörü olarak herkesin takdirini kazanın.