Blog Yazıları0Yüz Yüze Etkinlikleri Yeniden Parlatma Yolları

Pandemi sonrası yüz yüze etkinlikler yeniden başladı. Dijital etkinliklerle kazanılan tecrübelerden de faydalanarak fiziki etkinlikleri daha yaratıcı hale nasıl getirebilirsiniz? Bu sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Etkinliklerinizi ilginç, anlamlı ve farklı olacak şekilde yeniden düşünmek çok önemlidir. Hem içerik hem de biçim olarak daha cesur düşünebilirsiniz. Başlangıç için katılımcıları etkinliğe dahil etmek üzere çaba sarf etmeye yönlendirebilecek motivasyonları sorgulamak çok önemlidir. Bu adım, müşteriniz olan markanın etkinlikle ilgili heyecanını artıracak ve sonucun sıkıcı olmasını baştan engelleyecektir.

Yüz yüze, dijital veya hibrit… Etkinlik türü ne olursa olsun, marka imajını güçlendirmek ve hedefe ulaşmak için katılımcılara gösterilen özen esastır. Hedef kitlesinin ilgi alanlarına kararlılıkla odaklanan kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi, katılımcıların kendilerini daha fazla düşünülmüş hissettikleri için bağlılığını teşvik eder.

Artırılmış müşteri deneyimi

Sağlık krizi dijital etkinlikleri ön saflara yerleştirdi. Web seminerleri büyümeye devam etti ancak bir süre sonra esas amaç geride kaldı: Etkinliği, katılımcılarla ilgi çekici içerikler paylaşmak, aynı zamanda markasını, değer önermesini ve rakiplerinden farkını tanıtmak için tasarlanmış bir sahne haline getirmek.

Katılımcılarınızı memnun etmeyi başarmak, sunulan içeriğin kalitesine ve ayrıca sunulan diyalog seçeneklerine bağlıdır: Tartışma masaları, bire bir toplantılar, atölyeler… Dijital etkinliğinizi dönüştürmek, katılımın ötesine geçen bir deneyim sunmak anlamına gelir. Katılımcı, özel içeriğe erişmek ve diğer üyelerle etkileşim kurmak için özel bir web sitesi aracılığıyla topluluklara katılarak etkinlik sonrası deneyimlerini geliştirebilmelidir. Bu, kitlelerinizin sadakatini ve hatta daha fazlasını oluşturarak onlara değer vermekle ilgilidir.

Başarılı bir dijital müşteri deneyiminin anahtarı, aynı zamanda, katılımcının aynı kalitede içeriği çevrimiçi olarak, kolayca ve istek üzerine herhangi bir zamanda bulabilmesini sağlayan, sezgisel ve akıcı bir deneyim sunmaya yönelik güçlü bir gereksinimi de içerir.

 

Kaynak: inwink.com