Blog Yazıları0Tatilde Tadınız Kaçmasın 

Hayallerini kurup planladığınız tatilinizde son anda beklenmeyen aksilikler çıkabilir. Tadınızın kaçmaması için seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz.

Seyahat Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizde, karşılaşabileceğiniz pek çok riske karşı kendinizi güvence altına alır. En ince ayrıntısına kadar planladığınız tatil veya iş gezilerinizin daha güvenli, huzurlu ve keyifli geçmesini sağlar.

Seyahat sigortası sizi seyahatin iptalinden bagaj kaybına, yaralanma ve hastalık nedeniyle oluşan tedavi masraflarını teminat altına alır. İster iş ister tatil amaçlı olsun, seyahat ederken beklenmedik durumlar ile karşılaşabilir, seyahatinizi iptal etmek durumunda kalabilir veya acil tıbbi tedaviye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna, dikkat etmeniz çok önemlidir.

Seyahat sigortası farklı gün ve sürelerde olabilir. En az bir haftalık, en çok 1 yıllıktır. Ücretlendirme sistemi de bu doğrultuda değişiklik gösterir. Yıl içerisinde çok sık seyahat ediyorsanız, sigortanızı senelik olarak yaptırmanız size çok daha fazla avantaj sağlayacaktır.