Partnerlerinizi hibrit etkinliğinize sponsor olmaları için nasıl ikna edersiniz? – STH Team
 

Partnerlerinizi hibrit etkinliğinize sponsor olmaları için nasıl ikna edersiniz?

Partnerlerinizi sürece mümkün olduğunca aktif bir şekilde dahil etmek için, onları hibritin sunduğu tüm olanaklar konusunda eğitmek önemlidir. Örneğin, onlar için kullanacağınız olası satış yaratma araçlarıyla başlayabilirsiniz.

Şirketleri bir etkinliği finanse etmek ve ev sahipliği yapmak için sizinle birlikte çalışmaya ikna etmek kolay değildir.

Bu makalede, hibrit etkinliğinizi gelecekteki partnerlerinize satmak ve yatırımlarını en üst düzeye çıkarmak için öne sürülecek argümanları bulabilirsiniz.

Etkinliğin artan erişimini vurgulayın

Partnerlerinizi ikna etmek için öne sürmeniz gereken ilk argüman, hibrit format sayesinde etkinliğin daha geniş kapsamlı olması.

Etkinliğiniz daha fazla katılımcıyı bir araya getiriyor, bu da herhangi bir sponsorluk projesinin birincil nedeni olmaya devam ederken partnerler için daha fazla sayıda potansiyel müşteri anlamına geliyor.

Hibrit ile mümkün olan çeşitli sponsorluk eylemlerini yansıtan paketler önerin

Etkinliğiniz dijital format ile fiziki formatı birleştirdiğinde sponsorluk olanakları daha fazladır.

Gerçekten de ortaklarınıza şunları sunabilirsiniz:

✔Sanal oda

✔Fiziki tanıtım

✔Birebir görüşme

✔1’e 1 çevrimiçi randevular

✔Çevrimiçi ağa erişim

✔Dijital ağ sponsorluğu

✔Dijital oturum sponsorluğu

✔Fiziksel oturum sponsorluğu

✔Çevrimiçi görsel vurgular

✔Yerinde görünürlük fırsatları

Tüm olasılıkları keşfetmek ve kullanmak ve hepsinden önemlisi, potansiyel sponsorlara tüm olasılıkları kapsayan çeşitli paketler sunmak size kalmıştır.

Toplanan verilerin kalitesine odaklanın

Tanımı gereği dijital bir bileşen içeren hibrit, %100 yüz yüze toplantılara göre daha kesin ve genellikle daha nitelikli katılımcı verilerinin toplanmasını mümkün kılar.

Bu, yatırımlarını haklı çıkarmak isteyen ve operasyonlarının yatırım getirisini hesaplamak için mümkün olan en kesin KPI’lara ihtiyaç duyan ortak şirketler için önemli bir argümandır.

İlginizi Çekebilir:B2B etkinliklerinizi nasıl duyurabilirsiniz? İyi bir tanıtım için ipuçları…

partnerlerinizi-hibrit-etkinliginize-sponsor-olmalari-icin-nasil-ikna-edersiniz

 

Hibrit herkes için bir yeniliktir. Partnerleriniz de yeniliklerden korkabilirler!

Bu nedenle, onlara en başından vaat ettiğiniz ve daha sonra sağladığınız destek, katılımları için belirleyici bir argüman olabilir.

Partnerlerinizi sürece mümkün olduğunca aktif bir şekilde dahil etmek için, onları hibritin sunduğu tüm olanaklar konusunda eğitmek önemlidir. Örneğin, onlar için kullanacağınız olası satış yaratma araçlarıyla başlayabilirsiniz.

Hibrit için oluşturulmuş bir platformla olası satışı en üst düzeye çıkarın

Karlı bir etkinliğe yatırım yapma yeteneği (bu arada hibrit olsun ya da olmasın), her şeyden önce iş ortağının etkinlikten elde edeceği nitelikli müşteri sayısına bağlıdır.

Bununla birlikte, karma bir etkinlikte, müşteri adayı toplamayı en üst düzeye çıkarmak için birçok araç vardır. Yalnızca hibrit için tasarlanmış bir platform, eksiksiz bir sistem kurmanıza, katılımcılar için kolay anlaşılır olmanıza olanak tanır.

✔Hibrit etkinlik planlaması: partnerlerinizin gündemi kendi önceliklerine göre yüz yüze ve çevrimiçi olarak kolayca ve bağımsız olarak yönetmesine olanak tanır

✔Toplantının çevrimiçi olarak mı yoksa fiziki mi gerçekleştiği, bir oturum sırasında, 1’e 1 toplantı sırasında, hızlı toplantı sırasında vb., tek bir yerde oluşturulan ve bağımsız olarak yönetilen müşteri adaylarına ilişkin bilgilerin merkezileştirilmesi.

✔ Bazı yenilikçi çevrimiçi özelliklere sahiptir: hızlı toplantılar, tematik ağ oluşturma tabloları vb.

✔Çevrimiçi varlığınızı en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanıyan özelleştirilebilir bir sanal standın bağımsız yönetimi

Hibrit etkinliğin başarısı birçok şekilde ölçülebilir. Partnerlerinizin memnuniyetini garanti etmek ve onları bir sonraki etkinlik için teşvik etmek size kalmış!

 

Kaynakça: inwink.com