Dijital Etkinlikler Düzenlemek için 7 İyi Sebep! - STH Team
 

Dijital Etkinlikler Düzenlemek için 7 İyi Sebep!

Pazarlama stratejisinin önemli bir kısmını yüz yüze etkinliklerin oluşturduğu şirketler, mevcut sağlık krizi nedeniyle çok etkilendiler. Yüz yüze etkinlikleri iptal etmek zorunda kalan şirketlerin pek çoğu daha sonra ilk adım olarak onları % 100 dijital formata dönüştürmeyi seçti. Dijital etkinliklerin avantajlarını yazımızda bulabilirsiniz.

COVID, hazırlık aşamasında olan dijital bir değişimi hızlandırdı.

Pazarlama stratejisinin önemli bir kısmını yüz yüze etkinliklerin oluşturduğu şirketler, mevcut sağlık krizi nedeniyle çok etkilendiler. Yüz yüze etkinlikleri iptal etmek zorunda kalan şirketlerin pek çoğu daha sonra ilk adım olarak onları % 100 dijital formata dönüştürmeyi seçti.

Bu hızlandırılmış değişim yeni bir şey fark etmemizi sağladı: dijital format bundan böyle, yüz yüze etkinliğin yerini alabilir veya onu destekleyen tamamlayıcı bir unsur olarak daha fazla tercih edilebilir.

“Dijital imkanlar, sağlık krizi nedeniyle gerçekleşmesi mümkün olmayan yüz yüze etkinlikleri telafi etti. Bundan böyle karantina devam etmese dahi, dijital formatın avantajlarından faydalanmaya devam edeceğiz.”

Mathieu Bigeard, Jalios’ta Danışmanlık ve Dijital Dönüşüm Direktörü.

Dijital etkinlikler şirketlere ne gibi değer kazandırır?

1. Daha kolay organizasyon ve katılım

Dijital etkinliklere katılım, fiziksel etkinliklere göre daha kolay ve daha az kısıtlayıcıdır.

Seyahat etmeye gerek yoktur: sadece zamanı geldiğinde platformda oturum açmak yeter. Böylece nerede olursanız olun katılmak mümkündür.

Organizatör için, katılımcı kabul prosedürü daha basittir ve daha kısa sürer.

Yüz yüze etkinlikleri düzenleyen organizatörler mekanın boş kalmasından endişe duymazlar. Gelmeyecek katılımcılar için boşuna bütçe ayırma sorunu da ortadan kalkar.

2. Daha düşük pazarlama ve operasyonel maliyetleri

Dijital bir etkinliği organize etmenin maliyetleri, fiziksel bir etkinlikten çok daha düşüktür. Dijital etkinliğin maliyeti, mekan rezervasyonu ve düzeninin, lojistik ve yiyecek- içecek hizmetinin maliyetinin yaklaşık % 50’sini oluşturur.

3. Tekrarlamak veya farklı versiyonlarını düzenlemek daha kolay

Dijital bir etkinlik düzenlemek, sonuçta bir çevrimiçi cihaz kurmak anlamına gelir: video oturumları, ağ oluşturma olanakları, iş toplantılarına davetler, ilişkili iletişimler (e-posta yoluyla, sosyal ağlarda) vb.

Bu dijital sistem bir kez kurulduktan sonra, etkinliğin birkaç tekrarını farklı bir dilde, başka bir yan kuruluş için, başka temalarda vb. çalıştırmak kolaydır.

4. Müşteri memnuniyetini ölçmek daha kolaydır

Dijital etkinlikler sonrasında müşterilerin %80’i memnuniyet anketini doldururken, yüz yüze etkinliklerde  bu oran % 10’a düşmektedir.

 

dijital-etkinlikler-duzenlemek-icin-yedi-iyi-sebep

 

5. Etkinlik için üretilen içerik yanınıza kar kalacaktır

Konuşmacılarınızın oturumları video formatındadır. Bunları etkinliğiniz sırasında yayınlamanın yanı sıra, yıl boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Video içeriğinizi indekslemeye yönelik araçlar veya otomatik altyazı, içeriğinizi daha sonra daha kolay kullanılabilir hale getirmenize olanak tanır. İlk tarihten sonra etkinlik sitenize gelen katılımcılar, ilgilendikleri belirli içeriği kolayca bulabilirler.

İlginizi Çekebilir: 13 Etkinlik Planlama Hatası ve Çözümleri

6. Etkinlik, zaman içinde değer kaybetmemeye devam eder

Dijital bir etkinlik, düzenlendikten sonra da çevrimiçi kalabilir. Bu, satış potansiyelinin (organizatör ve ortakları için), etkinlikle ilişkili görünürlük ve içerik danışmanlığının zamanla devam ettiği anlamına gelir.

Bu, pazarlama bütçesine yaklaşımda bir değişikliği temsil etmektedir: dijital bir etkinlik yılın geri kalanında kendini amorti etmeye devam edebilir.

7. Dijital etkinliklerin ekolojik bir avantajı vardır

Ekolojik argüman bazı kuruluşlar için önemlidir. Çevrimiçi bir etkinlik, katılımcıları, konuşmacıları ve ortakları hareket ettirme zorunluluğunu ortadan kaldırır ve dolayısıyla bununla ilişkili CO2 emisyonlarını sınırlar.

Kaynak: www.inwink.com